Etkinlikler


Bu programda sanayi 4.0’ın diğer sanayi devrimlerinden farkının ne olduğunu öğrenecek, gerekli olan yetkinlik alanlarını inceleyecek, nasıl bir şirket ve insan yönetimi gerektiği sorularının cevabını bulacaksınız.

Peryön Ege Şubesinin 19 - 20 Ekim 2017 tarihlerinde 14. düzenlediği İnsan Yönetimi Zirvesi'nde "Gelecek Geldi mi?" sorusuna yanıt arıyoruz.

Peryön Tarafından 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek 25. İnsan Yönetimi Kongresi'nde "İK Yol Ayrımında: Sanayi 4.0 ve İşin Geleceği" oturumunda olacağız.

Uzaktan eğitim “İnovasyon sertifika programı” 24 Saat olarak yapılacaktır. Eğitim İKU CATS platformu üzerinden online olarak verilecektir. Eğitim sonunda online sınav yapılacaktır. Katılımcılara Sertifika verilecektir. Eğitimin İçeriği: Modül-1: Teknik İnovasyon, Ürün İnovasyonu, Model İnovasyonu (8 Saat) Eğitmen : Öğr.Gör.Salih Keskin -İnovasyon Nedir? Neyi Kapsar? -İnovasyon Kültürü ve farkındalık anlayışının dünyadaki uygulamaları -Nasıl yaratıcı olunur? -Yenilik üretmede çapraz eşleştirme tekniği nasıl uygulanır? -Ar-Ge faaliyetleri nasıl yapılır? -İnovasyon programı nasıl hazırlanır? -İnovasyon modelleri nelerdir? -Sosyal inovasyon nedir? -Sosyal inovasyon nasıl yapılır? Modül-2: İnovatif Fikirlerin Sistematik Yöntemlerle Oluşturulması (6 Saat) Eğitmenler : Prof.Dr.Ali Şen ve Yrd.Doç.Dr. Nazan Çağlar Yeni bilgilerin ve bilimsel gelişmelerin fikirlere dönüşümü IFR Metodu ile Yeni Fikir Oluşturma İnovatif Fikirlerin Müşteri Değeri Modül-3: Fikirlerin Ürünlere Dönüşümü (6 Saat) Eğitmenler : Prof.Dr.Ali Şen ve Yrd.Doç.Dr. Nazan Çağlar Çelişki Çözümleme İş Modeli Üzerinden Çelişki Çözümü Yeni Ürün Özelliklerinin Üretim Süreçlerine etkisi Müşteri Değer Teklifinin Gözden Geçirilmesi Modül-4: Endüstri 4.0 ve İnovasyon (4 Saat) Eğitmen : Prof.Dr. Sinan Alçın Yapay Zeka Artırılmış Gerçeklik, Siber Fiziksel Sistemler, Nesnelerin İnterneti, Eklemeli Üretim gibi kavramlar ile karşımıza çıkan ve yakın geleceğin temel üretim paradigmasının çerçevesini çizen Endüstri 4.0 süreci ve yoğunlaşan rekabetin olmazsa olmaz unsuru inovasyon odağı bu modülün temel konularını oluşturmaktadır. Eğitime Başlama Tarihi: 1 Mart 2018 Eğitim Süresi: 24 Saat / 6 Hafta Ücret: Dışarıdan katılımcılara 500 TL Öğrenciye 300 TL İKÜ Öğrencisine 200 TL Kültür Koleji Öğrenci ve Velisine 150 TL

Gelişmelerden Haberdar Olun